Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Xiaomi POCO F5 5G 8/256Pre-owned
Aquamarine Green| official| 256GB
৳27000 Tk
The Xiaomi POCO F5 5G offers a 6.67-inch AMOLED display with a 120Hz refresh rate and Snapdragon 7+ Gen 2 chipset. Equipped with a 64 MP OIS main camera, 5000mAh battery, and 67W fast charging, it ensures powerful performance and smooth 5G connectivity.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
256GB
8GB
Region:official
specifications
| Display Size | 6.67 inches |
| Display Type | AMOLED, 120Hz refresh rate |
| Display Resolution | 1080 x 2400 pixels, 395 ppi |
| Dimensions | 161.1 x 75 x 7.9 mm |
| Weight | 181 grams |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 13, MIUI 14 for POCO |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2 (4nm) |
| Network | GSM, HSPA, LTE, 5G |
| Memory | 256GB storage, 8GB RAM |
| Main Camera |
Triple: 64 MP (wide, f/1.8, OIS), 8 MP (ultrawide, f/2.2), 2 MP (macro, f/2.4); 4K@30fps video recording
|
| Selfie Camera |
16 MP (f/2.5); 1080p video recording
|
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Battery Info | 5000 mAh, 67W wired fast charging |
| Other Features / Info | HDR10+, Dolby Vision, stereo speakers, USB Type-C 2.0, Gorilla Glass 5 protection |



